Звіт директора школи 2019-2020
Кропивнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є комунальною власністю Золотоніської районної ради Черкаської області.
Будівля школи прийнята в експлуатацію в 2001 році, земельна ділянка, яка належить школі, має площу 3 га.
У 2019/2020 н.р. в школі працювали 17 педагогічних працівників та 11 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання в школі завершують 124 учні, які навчаються в 11 класах, середня наповнюваність в класі на кінець навчального року складає 11,2 учні.
У Кропивнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів протягом навчального здійснювався моніторинг:
- за дотриманням фізичного середовища (огляд приміщень, території закладу, огляд та випробування спортивного обладнання у спортивному залі та на спортивному майданчику). За підсумками моніторингу складено акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах підвищеної безпеки, спортивній залі та на спортивному майданчику.
- стану пожежної безпеки навчальних, підсобних та інших приміщень (щоквартально);
- наявності та справності первинних засобів пожежогасіння (1 раз на рік);
- стану евакуаційних шляхів та системи оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій (щоквартально).
Для забезпечення освітнього процесу та виконання освітньої програми в школі обладнано:
- 6 класних кімнат;
- 12 предметних кабінетів (кабінети інформатики, української мови та літератури, географії, фізики, біології, англійської мови, хімії, історії, мистецтва, Захисту Вітчизни, математики, зарубіжної літератури);
- спортивна зала;
- актова зала;
- бібліотека;
- 2 майстерні;
- ігрова кімната
Навчальних приміщень вистачало в повній мірі.
Всі класні кімнати початкової школи, а також предметні кабінети оснащені на 75% комп’ютерною технікою.
Кабінети інформатики оснащений комп’ютерною технікою – 15+1, проектором. Інше мультимедійне обладнання в кабінетах інформатики відсутнє.
Оснащення кабінетів фізики, хімії, біології, географії потребує оновлення і доповнення відповідно до сучасних вимог.
Майстерні обладнанні станками для обробки металу та деревини, які всі працюють.
Основний вхід у школу обладнаний пандусом. Двері мають розміри, які відповідають входу для людей з інвалідністю. На першій і останній сходинках нанесено мітки для людей з особливими потребами.
Потребують капітального ремонту санітарні вузли школи, актова зала, їдальня.
Для забезпечення принципів універсального дизайну на території школи є потреба у заміні огорожі, особливо навколо стадіону. Приміщення школи потребує утеплення фасаду.
Для створення належних умов діяльності школи щорічно формується клопотання на виділення коштів для забезпечення капітальних ремонтів у закладі. У 2019/2020 н.р. було придбано 1 комплектів меблів для 1-го класу, обладнано приміщення 1-го класу відповідно до вимог НУШ, замінені 4 склопакети в спортивній залі (на відкривні), замінено вхідні двері в спортивну залу, виконано поточні ремонти адміністративних приміщень, кабінетів хімії, інформатики, класної кімнати для занять групи продовженого дня. Здійснено капітальний ремонт харчоблоку, ремонт санітарного вузла для персоналу. В коридорах школи здійснюються поточні ремонти.
Школа має доступ до інтернету, хоча його швидкість не задовольняє потреби школи. Частина школи покрита Wi-Fi (завдяки 2 роутерам), до якого мають доступ вчителі і за потреби учні. Вчителі школи постійно проводять заняття та інструкції з учнями по безпечному користуванню інтернетом.
У Кропивнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів система роботи з охорони праці та техніки безпеки проводиться згідно законодавчих та нормативно правових документів:
- Конституції України;
- Закону України «Про освіту»;
- Закону України «Про повну загальну середню освіту»;
- Закону України «Про охорону праці»;
- Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;
- Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітні навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітні навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу;
- Закону України «Про дорожній рух»;
- Закон України «Про пожежну безпеку»;
- Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом МОН України від 26.12.2017 № 1669;
- Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, затвердженого наказом МОН України від 16.05.2019 № 659;
- Положення про порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою КМУ від 22.03 2001 р. №270 (зі змінами).
З метою профілактики дитячого травматизму в навчальному закладі розроблено заходи щодо попередження травматизму під час освітнього процесу, попередження нещасних випадків на уроках фізичної культури, під час позакласних фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів. Вчителі інформатики, фізики, хімії, праці, фізичної культури своєчасно провели інструктажі із записом до відповідних журналів з безпеки життєдіяльності під час проведення уроків. У школі ведеться документація з охорони праці відповідно до нормативно-правових документів.
Перед початком навчальних занять у вересні, а також при зарахуванні учня до школи, проведено вступний інструктаж. Запис про вступний інструктаж зроблено на окремій сторінці журналу обліку навчальних занять в класному журналі 1-11 класів. Первинні інструктажі з безпеки життєдіяльності проведено на початку навчального року. Запис про проведення первинного інструктажу зроблено в окремому журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності. З метою попередження виникнення небезпечних ситуацій проведено тиждень охорони праці, протипожежної безпеки, місячник «Увага, діти на дорозі!», різноманітні конкурси, організовано чергування учнів та вчителів. З працівниками школи проведено двічі повторні інструктажі з охорони праці, а також позапланові та цільові інструктажі.
У 2019/2020 н.р. не зафіксовано випадків дитячого травматизму під час освітнього процесу.
У разі нещасного випадку педагогічні працівники та керівництво школи діють у встановленому законодавством порядку відповідно до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, затвердженого наказом від 16.05.2019 №659.
Організація харчування
Постачальник продуктів харчування – ФОП Ярош В.О.; ЧРПК;
Кількість працівників кухні – 3
Графік роботи харчоблоку – 6.00 – 13.00
Складений графік харчування для учнів школи
Розроблено правила поведінки у їдальні.
В школі організовано безкоштовне гаряче харчування для учнів:
- 1-4 класів – 38 учнів,
- категорійних дітей (5-11 класи) – 27 учнів.
Вартість харчування для учнів 1-4 класів становить 8,5 грн., а для 5-11 класів – 10,5 грн. Для решти учнів організоване гаряче харчування за кошти батьків. Вартість такого харчування становить – 10 грн.
З метою створення умов, які сприяють зміцненню здоров`я, формуванню навичок правильного харчування, пошуку нових форм обслуговування дітей, збільшення обхвату учнів гарячим харчуванням у школі, були розроблені основні завдання, які висвітлюють наступні питання:
- забезпечення безкоштовним і пільговим харчуванням учнів школи;
- створення сприятливих умов для організації раціонального харчування;
- зміцнення і модернізацію матеріальної бази приміщень харчоблоку школи;
- підвищення культури харчування;
- забезпечення санітарно-гігієнічної безпеки харчування;
- проведення систематичної роз`яснювальної роботи серед батьків і учнів про необхідність гарячого харчування.
Директором школи, заступником директора регулярно здійснювався контроль за виконанням умов договору працівниками харчоблоку; за культурою харчування дітей; відповідно видачі об’єму готових страв, умовами зберігання продуктів тощо. За результатами контролю складались акти, питання організації харчування розглядалось на нарадах при директорові.
У закладі щомісячно аналізувалось виконання натуральних норм харчування. Аналіз перспективного меню та вибірки продуктів за вересень-грудень 2019/2020 навчального року
показав, що норми харчування виконувались в середньому на 65%. Залишки їжі на тарілках не перевищували 15% від об’єму порцій.
Документація на харчоблоці оформлена і ведеться згідно вимог: журнал бракеражу готової продукції; журнал бракеражу сирої продукції; журнал здоров’я працівників харчоблоку; книга складського обліку; заявки на продукти; журнал обліку відходів під час приготування страв.
Приміщення для прийому їжі облаштоване столами та стільцями. Вони мають гігієнічне покриття, легко миються, стійкі до гарячої води та дезінфікуючих засобів. Висота столів та лав відповідає зросту молодших школярів.
Виробничі приміщення харчоблоку були відремонтовані, поступово поліпшується матеріально-технічна база. Регулярно замінювався розбитий столовий посуд. Придбаний посуд сертифікований. Харчоблок було забезпечено необхідними сертифікованими миючими
та дезінфікуючими засобами, які зберігалися в окремо відведених місцях. Працівники їдальні
своєчасно пройшли медичний огляд і мають допуски до роботи.
Відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження Вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)» у закладі створено робочу групу по впровадженню системи НАССР.
Робота бібліотеки
У 2019/2020 навчальному році робота шкільної бібліотеки була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу», Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, нормативних документів Міністерства освіти та науки України.
Враховуючи навчальні та виховні завдання сучасної школи та інтереси читачів, враховуючи їх вікові особливості, літературу, яка надійшла до шкільної бібліотеки, протягом року використовувались різні форми роботи для підвищення інтересу дітей до книги.
Пріоритетним завданням є допомога у вивченні та засвоєнні шкільної програми, організація навчальної діяльності та дозвілля дітей. Створення сприятливих і комфортних умов для організації освітнього процесу, розвитку комплексного навчально-методичного забезпечення предметів. Створення позитивного іміджу бібліотеки через пошук сучасних, найбільш привабливих для читача форм популяризації книги, а також послуг, які пропонує бібліотека. Робота бібліотеки у 2019/2020 навчальному році спиралася на вирішення завдань по інформаційному забезпеченню освітнього процесу та здійснювала інформаційно-бібліографічний супровід упровадження Державних стандартів освіти, та Нової української школи.
З метою реалізації цих завдань, згідно річного плану, робота бібліотеки здійснювалась у таких напрямках:
-
- виховання в учнів інформаційної культури, культури читання, шанобливого ставлення до книги.
- формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до рідного краю;
- пропаганда здорового способу життя;
- упровадження сучасних інформаційно-комунікативних технологій та використання медіа-ресурсів у практиці роботи;
- максимального розкриття фонду через сучасні форми наочної популяризації літератури та оптимізацію довідково-бібліографічного обслуговування;
- створення умов у шкільній бібліотеці для позитивної мотивації читання.
Шкільна бібліотека свою діяльність організовувала спільно з педагогічним колективом, відповідно до плану роботи, який є складовою частиною плану освітньої роботи в школі, керуючись «Положенням про шкільну бібліотеку», посадовою інструкцією бібліотекара, правилами користування бібліотекою. Регламентувалася режимом роботи бібліотеки, встановленого дирекцією відповідно до внутрішнього розпорядку школи.
Обслуговування читачів проводилось в режимі абонементу.
Облік користувачів та книговидачі в бібліотеці вівся відповідно до встановленого порядку: в читацьких формулярах, щоденнику роботи шкільної бібліотеки. Також в шкільній бібліотеці постійно велась робота щодо формування, обробки та збереження книжкового фонду згідно з інструкцією «Про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури». Комплектування бібліотечного фонду здійснювалось за рахунок бюджетних коштів.
Всі нові надходження художньої літератури занесені до інвентарних книг, підручники до картотеки обліку навчальної літератури.
Крім підручників книгозбірня забезпечувала учнів програмною літературою та літературою для позакласного читання, а також літературою для тематичних переглядів, рефератів, доповідей.
На допомогу вчителеві, здобувачам освіти, для формування ключових компетентностей бібліотека використовувала різноманітні форми роботи: інформаційні дні, вікторини, відеоподорожі, інтелектуальні аукціони, бібліографічні огляди, конкурси, квести, бесіди, консультації, тематичні дні, виставки.
Підвіз учнів
Підвіз учнів забезпечується шкільним автобусом. Загальна кількість учнів, що потребують підвезення – 60.
Соціальний захист дітей
Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
• сиріт і позбавлених батьківського піклування – 23;
• дітей – інвалідів – 7;
• чорнобильців – 4;
• малозабезпечених – 3;
• багатодітних – 18.
• з сімей СЖО – 6.
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. З опікунами дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи.
ІІІ. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства і дискримінації
Створити сприятливі умови для розвитку, виховання та навчання – головне завдання закладу освіти. Від того, в якій атмосфері перебувають діти, залежить їхній настрій, їхнє здоров’я, їхнє бажання вчитися і, зрештою, просто приходити до школи. Безпечна, доброзичлива атмосфера, заснована на довірі і повазі є найліпшою основою, щоб запобігти насильству та булінгу в закладі освіти.
Головною метою у закладі освіти є навчання дітей та дорослих безпечній взаємодії у освітньому процесі, а також захист дітей від насильства та зловживань з боку однолітків та дорослих (батьків, опікунів або працівників закладів освіти).
Щоб випадки насильства у закладі освіти траплялися якомога рідше і не переростали в системне явище в школі розроблений комплекс заходів для протидії насильству та булінгу:
-
- складено План заходів щодо попередження та протидії булінгу;
- керівництво закладу освіти, педагогічні працівники обізнані щодо ознак різних форм булінгу, іншого насильства та дотримуються порядку реагування на їх прояви;
- школа взаємодіє з органами та службами щодо захисту прав дітей, правоохоронними органами, у тому числі залучає їх до заходів із запобігання булінгу, іншому насильству;
- в холі школи розміщені інформаційні стенди з інформацією про види булінгу, кібербулінг, телефони гарячої лінії;
- є скринька довіри;
- більша частина педагогічних працівників школи пройшли на освітній платформі Prometheus курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти»;
- на сайті школи розміщена інформація для батьків, учнів та педагогів про антибулінгову діяльність навчального закладу.
Щоденно соціальний педагог школи аналізує відсутність учнів на уроках, особливо звертається увага на учнів із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах. Щоденно класні керівники зазначають у класних журналах відсутність учнів і контролюють наявність документа про причини відсутності. Такі документи зберігають протягом року в класних керівників. Один раз на семестр відбувається звірка відсутності учнів і документів про їх відсутність спільно соціальним педагогом та класним керівником. Якщо учень був відсутній в школі протягом 10 днів з невідомих причин, інформація подається до національної поліції та службу у справах дітей. По завершенню 1 та 2 семестрів аналізуються причини відсутності учнів, інформація узагальнюється в наказі та доводиться класним керівникам з пропозиціями щодо усунення недоліків.
В школі працює соціальний педагог Котко І.М.. Всі категорійні учні отримують соціально-психологічну підтримку в школі.
В школі працює Рада профілактики.
Разом з тим до завдань на наступний навчальний рік слід віднести:
-
- включення питання запобігання та протидії булінгу до порядку денного батьківських зборів – форма організації спільної діяльності батьків, учителів та соціального педагога, яка передбачає їх спілкування, обговорення актуальних питань не тільки навчання, і виховання, ухвалення рішень;
- проведення індивідуальних консультацій – форма роботи з батьками, яка передбачає надання соціальним педагогом, класними керівниками допомоги батькам з різних проблем родинного виховання;
- проведення лекторіїв, семінарів, тренінгів.
У закладі освіти оприлюднено правила поведінки учасників освітнього процесу, що забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини. В школі дотримуються права учасників освітнього процесу.
Всі шкільні правила в новій українській школі – це трансформація правил поведінки з заборонних у «позитивні».
Основні розділи у загальношкільних правилах:
- Ми - в безпеці;
- Ми – ввічливі;
- Ми – старанні та наполегливі у навчанні;
- Правила класу;
- Правила поведінки у їдальні;
- Правила чергового учня класу.
Правила поведінки у закладі освіти розміщені на сайті школи, кожен учасник освітнього процесу може ознайомитися з ними.
ІV. Система оцінювання здобувачів освіти та застосування внутрішнього моніторингу
Всі вчителі для оцінювання робіт та відповідей учнів застосовують критерії, розроблені Міністерством освіти і науки України. Здобувачі освіти отримують від педагогічних працівників інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень. Нажаль, ці критерії розміщені не в усіх кабінетах. Перед учителями поставлена задача розмістити критерії оцінювання робіт у предметних кабінетах та на сайті школи.
Протягом року здійснювався:
-
- аналіз результатів навчання здобувачів освіти за семестр, рік;
- порівняльний аналіз середнього балу навчальних досягнень учнів з окремих предметів.
В школі впроваджується система формувального оцінювання, але найактивніше в початковій школі. Використання формувального оцінювання передбачає застосування прийому самооцінювання або взаємооцінювання. Ці прийоми сприяють підвищенню ефективності формувального оцінювання, адже коли учні володіють навичками самооцінювання і взаємооцінюваня, то питання надійності й неупередженості оцінювання не виникають. Здебільшого учителі початкових класів застосовують самооцінювання і взаємооцінювання, що дає можливість дітям оцінити себе тільки тоді, коли у них є цілі, яких вони повинні досягти в процесі навчання, і зрозумілі критерії оцінювання.
Але спостерігаються випадки проведення уроків і оцінювання знань учнів без урахування навчальних досягнень учнів відповідно до компетентнісного підходу, несвоєчасно оприлюднюються критерії оцінювання обов’язкових видів робіт, недостатньо використовуються (особливо вчителями 5-11 класів) елементи формувального оцінювання; недостатньо застосовуються прийоми взаємооцінювання і самооцінювання.
Близько 3-х місяців 2019/2020 н.р. освітній процес відбувався за технологіями дистанційного навчання. Аналіз результатів навчання показав, що не всі учні відповідально ставляться до результатів навчання. Близько 10% учнів або зовсім не виходили на зв’язок, або не працювали з окремих предметів.
V. Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти
Педагогічний колектив школи протягом 2019/2020 н.р. працював над вирішенням методичної проблемної теми: «Сучасні освітні технології - шлях до формування творчої особистості, життєвих компетентностей учнів».\
Керівництво здійснювала методична рада школи, яка працює на базі шкільного методичного кабінету. Систематично в школі проводились засідання шкільних методичних об’єднань та предметні методичні тижні.
Всі педагогічні працівники школи планують свою діяльність: у вересні і січні було погодженого календарно-тематичні планування з усіх предметів. Календарно-тематичні планування складались відповідно до навчальних програм та з урахуванням методичних рекомендацій з викладання предметів на 2019/2020 н.р.
У школі застосовуються підходи для адаптації здобувачів освіти до освітнього процесу, професійної адаптації працівників. Напрацювання підходів до адаптації та інтеграції учнів до освітнього процесу базується на принципах:
-
- наступності ланок освіти;
- залучення усіх учасників освітнього процесу (учнів, батьків, педагогічних працівників) до адаптаційних заходів.
Особливо потребують адаптації до освітнього процесу:
-
- учні: 1-х, 5-х, 10-х класів;
- новоприбулі учні будь-яких класів;
- учні з особливими освітніми потребами;
- учні інших етнічних груп населення;
- соціально вразливих груп тощо;
- педагоги: при влаштуванні на роботу, під час змін у освітній політиці (прийняття нового законодавства, освітніх стандартів тощо) чи у закладі освіти (наприклад, при зміні профілю навчання).
Тому у школі налагоджена система адаптаційних заходів:
-
- співпраця педагогів між собою та з батьками;
- налагодження доброзичливої атмосфери підтримки у школі, конкретному класі, колективі;
- на засіданнях методичних об’єднань розглядаються питання психо-фізіологічного розвитку учнів 1-х, 5-х, 10-х класів, класоводи та класні керівники створюють сприятливі умови для проведення адаптаційного періоду, вчителі-предметники забезпечують ефективність освітнього процесу. За результатами адаптаційного періоду проводиться педагогічний консиліум.
Педагогічні працівники беруть участь у формуванні та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів освіти.
Метою розроблення індивідуальної освітньої траєкторії є врахування індивідуальних особливостей, здібностей та розвитку дитини. Вона дозволяє зробити освітній процес комфортним для учня, забезпечує індивідуальний прогрес дитини в оволодінні ключовими компетентностями.
Індивідуальна освітня траєкторія розробляється, зокрема, для учнів, які:
− потребують індивідуальної форми навчання (педагогічного патронажу);
− перебували на довготривалому лікуванні;
− потребують відповідного періоду адаптації;
− прибули з інших закладів освіти;
- мають особливі освітні потреби.
У 2019/2020 навчальному році на індивідуальній формі навчання (педагогічний патронаж) у Кропивнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів перебували 4 учнів:
-
- Прищепний Максим, 2 клас;
- Реготун Ростислав, 3 клас;
- Баленко Таїсія, 5 клас;
- Шкіра Богдан, 8 клас;
Була розроблена індивідуальна освітня траєкторія на рік, яка реалізована через індивідуальний план кожного учня. Батьків було ознайомлено з індивідуальним навчальним планом.
Основні складові змісту індивідуальної освітньої траєкторії:
-
- індивідуальний підхід до вивчення навчальних дисциплін;
- визначення власних цілей дитини у вивченні конкретної теми або розділу;
- вибір оптимальної форми та темпу навчання;
- використання способів навчання, які відповідають індивідуальним особливостям учня;
- здійснення учнем самооцінки власної діяльності.
У ІІ семестрі 2019/2020 навчальному році у зв’язку із запровадженням карантину з метою забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії цих учнів вчителі використовували технології дистанційного навчання:
− використовували інтернет-платформи, де розміщували освітні ресурси та здійснювали комунікацію;
− розробляли електронні освітні ресурси;
− розробляли індивідуальні завдання для виконання.
Одним з основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Робота педагогічного колективу по створенню умов, необхідних для розвитку здібностей обдарованих дітей, має свої результати. Учні школи протягом навчального року брали активну участь в предметних олімпіадах, в конкурсах, які проводились серед учнів шкіл району. Однак, аналіз результатів олімпіад свідчить про недостатню роботу педагогічного колективу із обдарованими та здібними учнями. Негативно впливає на результативність олімпіад і зменшення учнівського контингенту, що змушує представляти одних і тих учнів з достатнім рівнем навчальних досягнень на кілька олімпіад.
Призерами районних предметних олімпіад стали такі учні:
- Прихідько Яна, учениця 9 класу, ІІ місце з англійської мови (вчитель Голубович В.М.);
- Пащина Антон, учень 10 класу, ІІІ місце з англійської мови (вчитель Филь Л.А.);
- Філіпов Руслан, учень 11 класу, ІІ місце з технологій (вчитель Шкеліберда В.М.).
Переможці творчих конкурсів 2019-2020 н.р.
ПІБ учня |
Клас |
Повна назва конкурсу |
Вчитель |
Олексієнко Дарія |
11 |
Всеукраїнський конкурс з інформаційних технологій для дітей та молоді «ITALENT» в номінації 2Д анімація, ІІІ місце |
Сальніков О.О. |
Пащина Антон |
10 |
Переможець І та учасник ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України «Мультимедійні системи, навчальні та ігрові системи» |
Сальніков О.О. |
Подяка за активну участь в районному етапі Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя країна – Україна» |
Пономаренко Л.В. |
||
Демя’нов Олександр Воронко Олександр Світайло Діана |
10 10 10 |
І місце у районних змаганнях з настільного тенісу |
|
Демя’нов Олександр Олексієнко Дарія Фірсунін Назар |
10 11 9 |
Турнір серед школярів з військово- прикладного триборства, присвячений пам’яті В’ячеслава Хорошковського |
Шкеліберда В.М. |
Шаповал Юлія |
6 |
Районний вокальний конкурс «Зірка-фест», ІІ місце |
Пузєєв О.І. |
Шаповал Дмитро |
3 |
Районний вокальний конкурс «Зірка-фест», ІІІ місце |
Пузєєв О.І. |
Скляренко Софія |
3 |
Районний вокальний конкурс «Зірка-фест», ІІ місце |
Пузєєв О.І. |
Стеценко Анна |
8 |
Районний конкурс «Поетична пристань», І місце |
Собко Т.О. Пономаренко Л.В. Стеценко Г.П. |
Районний етап Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя країна – Україна», ІІ місце |
|||
Районний етап Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста», ІІІ місце |
|||
Активна участь у районному етапі обласного конкурсу «Збережемо першоцвіти» |
|||
Активна участь у районному етапі очно-заочного екологічного конкурсу «Новорічна композиція» |
|||
Гриб Дарина |
8 |
Обласний етап Всеукраїнської акції «Турбота молоді тобі, Україно» в номінації «Парад квітів біля школи», І місце |
Пономаренко Л.В. |
Районний етап Всеукраїнського конкурсу «Вчимося за повідувати», ІІ місце |
|||
Районний етап Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя країна – Україна», ІІІ місце |
|||
Погребняк Дарія |
8 |
Обласний етап Всеукраїнської акції «Турбота молоді тобі, Україно» в номінації «Парад квітів біля школи», І місце |
Пономаренко Л.В. |
Районний етап Всеукраїнського конкурсу «Вчимося за повідувати», ІІ місце |
|||
Гулий Назар |
4 |
Активна участь у районному етапі очно-заочного екологічного конкурсу «Новорічна композиція» |
Величко С.М. |
Стеценко Станіслав |
2 |
Активна участь у районному етапі очно-заочного екологічного конкурсу «Новорічна композиція» |
Стеценко Г.П. |
Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації. Підвищення кваліфікації, вдосконалення професійного розвитку – це не тільки курсова перепідготовка в Черкаському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Це також участь педагогічних працівників у різноманітних тренінгах, конференціях, семінарах, вебінарах, онлайн-курсах тощо. Найбільш популярними для вчителів школи є освітні платформи: студія онлайн-освіти EdEra, платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus.
Наразі існують дві паралельні форми офіційного підтвердження кваліфікаційного рівня педагогічного працівника: атестація та сертифікація. Постійний професійний розвиток кожного педпрацівника – необхідна умова для якісної освітньої діяльності закладу освіти.
Напрями підвищення кваліфікації вчителів Кропивнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів визначені в індивідуальному плані кожного педагога.
Відбувається узагальнення та аналіз процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Протягом 2019/2020 н.р. на курсах підвищення кваліфікації при ЧОІПОПП навчались учителі: Погоріла О.О. – учитель української мови та літератури; Вітович В.П. – директор школи; Дзюбан В.І. – бібліотекар; Марченко Л.В. – учитель математики. Де мали можливість познайомитись із сучасними технологіями навчання, методиками використання ІКТ в освітньому процесі, обмінялися досвідом роботи з колегами. Також учитель початкової школи Третьякова Ю.В. пройшла очно-дистанційні курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа». Вчитель англійської мови Голубович В.М. пройшла підготовку вчителів іноземної мови при ЧОІПОПП, які навчатимуть учнів у 2020/2021 н.р. в умовах Нової української школи.
Учитель інформатики Сальніков О.О. є авторам серії електронного ресурсу, матеріали якого можуть бути рекомендовані для впровадження у практику роботи освітян області і будуть розміщені на сайті Черкаського ОІПОПП, який зайняв ІІІ місце у конкурсі на кращий електронний освітній ресурс та отримав сертифікат за електронний освітній ресурс із теми «Основи двовимірної анімації. Частина І»
Результати атестації педагогічних працівників у 2019/2020 н.р.:
атестовано комісією відділу освіти Золотоніської райдержадміністрації на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «старший учитель» Савісько Ольгу Миколаївну, учителя зарубіжної літератури, російської мови, мистецтва.
Але жоден вчитель початкової школи не виявив бажання пройти сертифікацію.
З метою виявлення і підтримки творчого потенціалу педагогів, підвищення їх професійної компетентності, популяризації кращих педагогічних здобутків і професійної майстерності вчителі школи беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року» . В цьому році В.П.Вітович у номінації «Хімія», отримала Грамоту відділу освіти за ІІ місце у І турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020».
Учитель української мови та літератури Собко Т.О., учителі англійської мови Голубович В.М. та Филь Л.А. отримали подяки відділу освіти за результативну роботу з обдарованими учнями та високий рівень професійної компетентності. Учитель інформатики Сальніков О.О. нагороджений Грамотою відділу освіти Золотоніської РДА за проведену науково-дослідницьку роботу та підготовку переможця І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
VІІ. Управлінські процеси закладу освіти
У закладі освіти розроблена Стратегія розвитку на 2020-2025 роки, яка схвалена у серпні 2020 року на засіданні педагогічної ради. Стратегія розвитку відповідає типу закладу, мові навчання, території обслуговування, формуванню контингенту учнів, обсягу і джерелам фінансування.
Щорічно у школі складається річний план роботи, виконання якого моніториться двічі на рік.
Моніторинг виконання річного плану здійснюється за напрямами, які були визначені з урахуванням вимог законодавства. Надзвичайно важливо неухильно дотримуватися принципу, що результатом такого аналізу мають стати відповідні управлінські рішення. Зокрема, визначаємо, що було заплановано, але не було виконано, причини невиконання. Цей аналіз необхідний для того, щоб мати чітке розуміння причин невиконання та для визначення способів корекції.
Відповідно до статті 39 Закону України «Про освіту» колегіальним органом управління закладу загальної середньої освіти є педагогічна рада, повноваження якої визначаються Законом і Статутом закладу освіти.
Педагогічна рада створюється в усіх закладах освіти. Усі педагогічні працівники закладу освіти беруть участь у засіданнях педагогічної ради.
Педагогічна рада закладу освіти:
- планує роботу закладу;
- схвалює освітню програму закладу та оцінює результативність її виконання;
- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
- приймає рішення щодо переведення учнів до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;
- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;
- розглядає питання щодо відповідальності учнів, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;
- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;
- розглядає інші питання, віднесені законом та/або статутом закладу до її повноважень.
Протягом 2019/2020 н.р. в закладі освіти було розроблено Положення про внутрішню систему якості освіти та Положення про внутрішній моніторинг, які почнуть діяти з вересня 2020 року. Саме тому сплановано 2020/2021 н.р. – роком комплексного самоаналізу внутрішньої системи якості освіти.
Керівництво закладу освіти систематично вживає заходів для створення належних умов діяльності закладу. Так, щорічно вивчається стан матеріально-технічного забезпечення, планується його розвиток, подаються клопотання до відділу освіти щодо виділення фінансування на здійснення капітальних і поточних ремонтів приміщень, закупівля необхідного обладнання.
У 2019/2020 навчальному році штатними працівниками школа була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики.
У 2019/2020 н.р. у Кропивнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради Черкаської області працюють 17 учителів та 2 сумісники. Якісний склад педагогічних працівників:
− спеціаліст вищої категорії – 10 осіб;
− спеціаліст першої категорії – 1 особа;
− спеціаліст другої категорії – 4 особи;
− спеціаліст – 4 особи.
Мають педагогічне звання:
− старший учитель – 8 учителів;
− учитель-методист – 1 учитель.
Нематеріальне стимулювання (подяки, грамоти, почесні відзнаки) здійснюються відповідно до наказу директора школи.
Співпраця працівників закладу освіти, здобувачів освіти та їх батьків дала можливість суттєво покращити якість організації освітнього процесу і зайняти школі належне місце серед навчальних закладів району у 2020/2021 навчальному році.